San Escobar

O fenomenie San Escobar napisałem nawet ostatnio post, wyjaśniający dość dobrze, na czym polega ten setting, ale tutaj zamierzam opublikować gotowe materiały i opisy, aby można było je znaleźć w jednym miejscu.

Póki co ograniczę się jedynie do podlinkowania rzeczonej notki oraz listy inspiracji, z których czerpałem przygotowując sesje.

San Escobar – inspiracje

  • Mapa San Escobar – bez tego ciężko by było ruszyć z miejsca. To właśnie mapa z wymyślonymi przez internautów nazwami miejsc stanowiła główną inspirację i bodziec do poprowadzenia sesji. Bez niej San Escobar byłoby jedynie kolejną pomyłką jakiegoś polityka.
  • Just Cause 3 – ten rebeliancki sandbox pozwolił mi z kolei wyobrazić sobie jak będzie wyglądał świat oraz wpłynął na to, z jakim problemem będą borykać się postacie w San Escobar (dyktatura).
  • Kocia Kołyska – wyspa przedstawiona w fantastycznej powieści Kurta Vonneguta pobudziła moją wyobraźnię. To dzięki niej w mojej głowie zrodził się pomysł na to, że w Al Pacino będą walczyć ze sobą dwa absurdalne kulty – Ricardonizm i Dariuszanizm.
  • Księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego – już od samego początku w San Escobar pojawił się Mickiewiczyzm a „Księgi narodu…” są jak biblia tej religii. Co ciekawe, gdy tworzyliśmy ten kult, to nie wiedzieliśmy jeszcze o tym jak bardzo zerżnęliśmy całą ideologię z tego dzieła :) Spisane przez Mickiewicza przypowieści po drobnej modyfikacji nadają się idealnie do przeniesienia na grunt San Escobar.