Blog

Witaj na moim blogu!

Chociaż mogą się tu pojawiać rozmaite tematy, to w moich notkach skupiam się na tematyce gier fabularnych. Erpegi prowadzę już od ponad dziesięciu lat a przez ostatnie kilka z nich prowadziłem ich na prawdę dużo. W 2016 roku moja średnia wynosiła dwie sesje w tygodniu, z czego większość to prowadzenie.

W związku z tym, wśród wielu tematów poruszanych na moim blogu, to właśnie prowadzenie gry zajmuje pierwsze miejsce. Piszę tam o swoich przemyśleniach i pomysłach na usprawnienie prowadzenia sesji oraz o rzeczach, które stosuję na co dzień. Na pewno sporą część zajmują moje przemyślenia odnośnie do planowania sesji bo jest to rzecz, z którą osobiście mam największy problem :)

Czasem jednak piszę o moich wrażeniach z sesji, w których uczestniczyłem siedząc po drugiej stronie zasłonki i choć nie ma ich dużo, to staram się również wyciągnąć z nich coś, co pomoże mi w moim prowadzeniu albo zainspiruję do zagrania w coś nowego.

Kolejny ważny element mojego bloga to posty o systemach. Patrząc wstecz widzę, że na przestrzeni lat zmieniałem swoje preferencje odnośnie ulubionych gier, ale zwykle miałem 1-2, które prowadziłem niejako „domyślnie” – gdy nie miałem pomysłu na nic innego. W tej chwili takimi grami są Fate Core, D&D 5 i Cthulhu Dark a kiedyś to Savage Worlds zajmowało większość miejsca w moim erpegowym serduszku.

Chociaż (jak wspomniałem) blog ten traktuje o grach fabularnych, to czasem pisuję również notki o grach komputerowych lub filmach, traktując je jako przydatne źródło inspiracji. Tak jak na przykład Just Cause 3, które wskazało mi kierunek, w którym muszę iść planując sesje w San Escobar.

Choć jeżdżę dużo na konwenty i czasem opiszę na blogu swoje przygody i przemyślenia, to rzadko staram się by były to pełnowartościowe relacje z tych wydarzeń. Trudno jednak, abym napisał rzetelną relację, gdy nie ruszałem się z budynku z programem erpegowym (Jak na Coperniconie). Dlatego dział wydarzeń na blogu na razie raczkuje, ale chciałbym go rozwinąć w przyszłości.

Posty z ostanich dwóch działów trudno mi było zaklasyfikować gdzie indziej. Piszę tam o wspomnieniach, informacjach bieżących na temat bloga albo tematach zbyt nowych i małych, aby zrobić dla nich oddzielną kategorię.

To na razie wszystko. Zapraszam do czytania!